Araba Kılıfları

Arabanızı uzun süre kullanmayacağınızda veya dış etkenlerin ciddi etkiler verdiği şartlarda herhangi bir zaman diliminde korumak istemez misiniz? Kış aylarında hava koşullarından ve yaz aylarında güneşim etkilerinden araçları mükemmel biçimde koruyan araba kılıfları kullanabilir, pek çok olumsuzluktan etkilenmeyip uzun süre aracınızı ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Yanlış bir algı vardır ki, araba kılıfları için aracı yalnızca kirlenmekten koruduğu düşünülür. Oysa araba kılıfları daha ağır dış etkilerin olumsuzluklarından koruma maksadı taşır ve esasında yüksek teknolojiye sahiptir. Herhangi bir örtü ile dahi aracınızı pek çok olumsuzluğa karşı koruyabilirken, bilimsel metotlarla üretilmiş araba kılıfları kullanarak elde edeceğiniz koruma katsayısı misli ile fazla olacaktır. Pekiyi araba kılıfları aracınızı nasıl korur?

Araba kılıfları, aracınızın hacmine uyacak biçimde tasarlanmıştır. Jant kapağından tavana kadar tüm aracınızı mükemmel biçimde sarar. Bu özelliği ile elbette kirlenmeyi otomatik olarak engelleyecektir. Boya deformasyonlarını engellemenin en iyi yolu, kuşkusuz araca mümkün olduğunda az suyun temas etmesini sağlamaktır. Yani aslında aracın çok sık yıkanması önerilen bir durum değildir. Elbette hepimiz pırıl pırıl bir aracımız olsun isteriz lakin bunu elde edebilmek için aracımızı sık sık yıkamak zorunda kalırız. Otomatik yıkayıcıların verdiği zarar da hepimizin malumudur. O halde araba kılıfları kullanarak öncelikle yıkama sayısını azaltabilir ve koruma sağlarız.

Tabii araba kılıfları için bahsedilebilecek daha önemli bir özellik, iklim koşullarının zararlarından koruma özelliğidir. Bilhassa güneşli havalarda, gerek iç trim aksamının korunması, gerekse karoserin görsel özelliklerinin korunması için araba kılıfları büyük avantajlar sağlamaktadır. Tasarıma göre farklı nitelikleri olmakla birlikte tüm araba kılıfları doğrudan güneş ışığının temasını engeller ve bazı modellerinin güneşi yansıtma özelliği ile aracın aşırı sıcağa maruz kalmamasını sağlar. Ayrıca araba kılıfları içerisindeki miflon yüzey sayesinde hava alır ve aracın nemlenmesini de engeller.

Elbette www.arabamsekil.com farkı ile satın alacağınız kaliteli araba kılıfları bu niteliklere sahiptir. Piyasada satılmakta olan ucuz ve fason ürünlerin etkilerine elbette kefil olamıyoruz. Zira niteliksiz ürünlerin aracınızı korumaması bir yana zararlı etkileri daha olabilmektedir.

Yorum Ekle