ARABAM KIŞA HAZIR MI ?

Ülkemiz bulunduğu iklim kuşağı itibariyle kışları pek çok bölgede oldukça sert koşullara sahiptir. Bu durumda arabalarımızın ihtiyaçlarını da kışa girerken tespit etmek ve eksikleri gidermek oldukça önemlidir. Peki siz kışa hazır mısınız? Aracınızın bakımlarını yaptırıp, kış için gerekli donanımı aracınız için temin ettiniz mi?

Kış Bakımı Nedir?

Aracınız, yaz aylarında, kışa göre bir çok farklı gereksinime sahiptir. Örneğin, yazın motor suyunuzda antifriz olmasına gerek yoktur ki, cam suyunuzu da antifriz içermeyen ürünlerden tercih edebilirisiniz. Aynı şekilde lastiklerin de kış ve yaz için farklı formatları bulunur ve hayati öneme sahip lastiklerin değiştirilmesi kanuni zorunluluktur.

Karlı iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde yaşayanlar için, zincir ve çekme halatı da standart kış ekipmanları arasında yer alıyor elbette. Takoz reflektör gibi standart trafik donanımlarının yanına kış aylarında bu ekipmanları da eklemelisiniz. Zira trafik ekipleri bazı durumlarda aracında bu donanımları bulundurmayan sürücülerin, belli rotalarda seyrine izin vermeyebilir. Bunun yanı sıra elbette kendinizin ve çevrenizin can ve mal güvenliği bakımından bu donanımları edinmeniz gereklidir.

Aracınızın yağ ve filtreleri gibi standart bakımı sırasında, motor suyu antifrizinizi yenilemeniz önerilir. Sitemizde yüksek niteliklere sahip antifriz ürünleri yer almaktadır ki, motor yağı ve motor katkılarına da ulaşabilir ve kış aylarında motorunuzun daha performanslı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tabii cam suyu antifrizi bu noktada en gündelik ihtiyaçtır ve piyasadan oldukça yüksek maliyetlerle edindiğiniz antifrizli cam sularına en uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz yer elbette arabamsekil.com olacaktır. Kış aylarında çok düşük olmayan negatif sıcaklık değerlerinde dahi, aracınızın cam suyu deposunun ve püskürtme sisteminin zarar görebileceğini unutmayınız. Bu sistemin oldukça büyük maliyetleri bulunmaktadır ki, antifrizli cam suyu görüş kalitenizi de artırıyor olmasından dolayı faydalı bir malzemedir.

Tabii kış aylarında her daim problem olan buğulanma sorununun önüne geçmek için sahip olabileceğiniz en etkili ürün cam buğu önleyicidir ve sürüş konfor ve güvenliği için bu ürünü her zaman aracınızda bulundurmanızda fayda vardır. Buzlanma önleyici spreyler ve diğer kış ürünlerine de sitenin ilgili kategorilerinden ulaşabilir, kışın sizin için keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Ekle