araç park sensörü

Araç Arka Park Sensörü

Şehir içinde park, hayatımızın sinir bozucu bir parçası değil mi? Tampon tampona paralel park yaparken, zaman zaman çevremizdeki araçlara ve kedi aracımıza zarar veririz ki, bu zararlar çoğu zaman Araç arka park sensörü maliyetinin oldukça üzerinde oluşmaktadır. Son derece uygun maliyetler satın alabileceğiniz Araç arka park sensörü ve multimedya cihazlarına bağlanabilen geri görüş kameraları ile park yapmak artık hiç sorun değil. Arka tampona çok basit işlemlerle takılan sensörler, park yapabilmenizi kolaylaştırmak bir yana sizi bir paralel park uzmanına dönüştürüyor.

Araç arka park sensörü, ekranlı ve yalnızca sesli modeller biçiminde sunulabildiği gibi, eğer aracınızda bir multimedya sistemi varsa kamera eklentisi ile mükemmel bir çözüm olabiliyor. Tabii aracınızda bir multimedya cihazı yoksa, ilgili kategorilerimizden bu ürüne de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Park Sensörü Nedir?

Park sensörü, yeni nesil bir çözüm olan katı cisimleri radyo frekansları ile tespit eden sensörlerin araca monte edilmesi ile ulaşılan çözümdür. Sensörler sonar mantığı ile çalışır ve yüksek frekansta sinyalleri, araç vitesteyken çalıştırarak gerideki unsurları tespit eder. Aracın arkasındaki engellerin mesafesine göre ses çıkarma sıklığı değişen Araç arka park sensörü, cisme yaklaştıkça daha sık ses çıkaran cihaz, tehlikeli seviyeye ulaşıldığında kesintisiz bip sesi çıkarmaktadır. Bu sayede cisme ne kadar yaklaştığınızı anlayabilir ve manevranızı buna göre gerçekleştirebilirsiniz.  Ayrıca bazı Araç arka park sensörü türler, yaklaşık mesafeyi gösteren ekranlara da sahiptir.

Tüm Araç arka park sensörü aynı mıdır?

Elbette değildir. Araç arka park sensörü çeşitleri sensör adedine, hassasiyetine ve iç donanım çeşitlerine göre farklılık arz etmektedir. Kaliteli bir sensör 20cm mesafeye kadar hassasiyete sahip olmakla birlikte çok az yanılırken, kalitesiz Araç arka park sensörü 40-50cm gibi park yapmayı imkansızlaştıracak mesafelerde etkilidir ki, bu durumda sensörün bir anlamı kalmamaktadır.

Arabamsekil.com sizlere sektörün en nitelikli Araç arka park sensörü ürünlerini sunmaktadır. Satın alacağınız Araç arka park sensörü ürünleri doğru biçimde monte edilmeleri halinde mükemmel şekilde çözüm oluşturmaktadır ve ürünlerimiz üretim hatalarına karşı garantilidir.

Yorum Ekle