Aracınızın Basamaklarında Fark Yaratın !

Bazı araçlarda aksesuar olarak kullanılan yan basamak, özellikle cip, pikap, minibüs, panelvan, kamyonet ve hafif ticari araçlarda çok sık kullanılmaktadır. Çelik, krom ve alüminyum alaşımlarından üretilen yan basamaklar, bazı model araçlarda standart olarak sunulmaktadır. Bazı araçlara da sonradan taktırılabilir. Darbelere dayanıklı özel tasarım yan basamaklar, araca binip inmek için büyük rahatlık sağlar.

Yan Basamak Çeşitleri

Marka ve modele göre çeşitli boy ve ebatlarda üretilen yan basamak, araca şık ve sportif bir görünüm katmaktadır. Alacağınız basamakların Avrupa OEM standartlarına uygun olmasına dikkat etmek gerekir. Güçlendirilmiş ve darbeye dayanıklı malzemelerden üretilen yan basamaklarda galvaniz kaplamalar da kullanılabilir. Aksesuar olarak satılan basamakların paket içeriğinde bağlantı ayakları ve gerekli aparatlar yer alır. 100-150 kilograma kadar taşıma kapasiteleri vardır. Her araca göre özel tasarımlarla üretilen basamaklar, lazer kesim ayak sistemi ile de hem zarafet hem de rahat kullanım sağlar.

Yan Basamak Üretimi

Yan basamak, paslanmaz malzemelerden üretilmelidir. Çeşitli desenlerde üretilmektedir. Araçların yüksekliğine göre basamak genişlikleri de ayarlanabilmektedir. Görsel açıdan da araçla bütünlük sağlayan bu ürünler, yüksek araçlarda üst üste birden fazla olabilir. Şaseye monte edilebilen basamaklar, lastik değişiminde krikolardan zarar görmemesi için kriko ve lift aparatları ile satılmaktadır. Aracın yandan gelecek darbelere karşı etek ve kapılarını da koruyabilmektedir.

Araçların tuning parçaları arasında yer alan basamaklar, araç gövdesini delmeden ve kaynak gerektirmeden monte edilebilir. Basamak temin etmek için kaliteli ürünler satan mağazalara başvurabilirsiniz. Basamak montajları için de işinde uzman ekiplere ihtiyaç vardır. Yan basamaklar, modifiye araçlarda da diğer ön ve yan koruma aksesuarlarına uyumlu olarak üretilmektedir. Her üründe olduğu gibi basamak seçerken de kaliteli malzemeden basamaklar seçmek gerekir.

Yorum Ekle