Boya Koruma Filmleriyle Çiziklerin Önüne Geçin !

Düzenli olarak uygulanan cila ve boya koruma işlemleri, otomobilinizin boyasındaki çizikleri giderir ve bir noktaya kadar koruma özelliği gösterir. Ancak boyada oluşacak çiziklerin kesin olarak önüne geçmenin tek yolu otomobilinizin belirli bölgelerini Oto Boya Koruma filmi ile kaplamak.

Çiziklere son

Boya koruyucu filmler ile otomobilinizin boyalı zeminleri ile far ve stop lambalarını taş izlerinden ve havadaki toz kaynaklanabilen ufak çiziklerden koruyabilirsiniz. Bunun yanında, otomobilinizin bagajına büyük malzemeler yüklerken ya da indirirken oluşabilecek temaslardan kaynaklı çizikleri, bisiklet taşıyıcı aparat kullanıyorsanız taşıyıcının boyayı zedelemesini hatta kapı eşiklerinin eşinizin topuklu ayakkabısı tarafından çizilmesini engelleyebilirsiniz! Koruyucu filmlerin çizik engellemenin yanında bir diğer avantajı daha var; şeffaf film kaplayarak farlarınızın direkt güneş ışığı etkisiyle sararmasının önüne geçebilirsiniz.

Kendiniz de uygulayabilirsiniz

Otomobilinizi profesyonel bir merkezde şeffaf film kaplatabileceğiniz gibi aslında bu işlemin bir kısmını bir hafta sonu evinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Ön farlar, stop lambaları, kapı eşikleri ya da kapı kenarları gibi görece düz ve küçük alanları kendiniz kolaylıkla kaplayabilirsiniz. Fakat tampon, çamurluk ya da kaput gibi geniş ve kompleks alanlar için bu işi profesyonel olarak yapan merkezlerden yardım almanızı öneririz.
Eğer küçük alanlarda kendiniz uygulamaya karar verdiyseniz, öncelikle uygulanacak alanı kil kullanarak cila ve daha önce kullandığınız boya koruma ürünlerinden arındırmalısınız. Şeffaf filmi uygulanacak parça üzerine yerleştirdikten sonra çekçek ya da benzeri plastik herhangi bir şeyle iyice yerine yapıştırabilirsiniz.

Ömür boyu koruma

Otomobilinize şeffaf koruyucu film uygulandıktan sonra en az 24 saatlik bir alışma süreci bulunuyor. Bu süreçte otomobilinizi yıkatmamanızı öneriyoruz. İlk 24 saat sonrasında şeffaf film artık otomobilinizin ömrü boyunca boyayı koruyacaktır.

 

 

Yorum Ekle