Oto Cam Rüzgarlık İle Ekonomik İklimlendirme

Otomobiller her türlü sürüş şartında ve hava koşulunda karayollarında seyir edebilmeleri için tasarlanmıştır. Bu sebeple de yazın soğutan kışın ısıtan bir takım iklimlendirme çözümleri barındırmaktadır. Bunların başında otomobil klimaları gelmektedir. Ancak klima ekstra enerjiye ihtiyaç duyduğu için yakıt sarfiyatını artıran bir yandan da bazı araçlarda çekişi düşüren bir unsurdur. Üstelik uzun süreli kullanımlarda sürücü ve yolcular için rahatsız edici olabilmektedir.

Klima yerine camı açmak ise özellikle uzun yolculuklarda ve süratli giderken çok da sağlıklı bir yöntem olmayacaktır. Çünkü aracın hızından dolayı rüzgâr ve hava akımı araç içindeki yolcuları rahatsız edecektir. Aynı zamanda rüzgâr sesinden dolayı da araç içi konfor tamamen kaybolacaktır. Bu sebeple cam üstlerinde kullanılan oto cam rüzgârlık bu konuda en iyi çözüm gibi durmaktadır.

Arabaların dört camının üstüne de uygulanabilen rüzgârlık ile gürültüsüz bir şekilde güven ve huzur içinde seyahat edebilmek mümkün olmaktadır. Ergonomik yapısıyla camın üst tarafını dışarıdan kapatırken araç içindeki havanın sirkülasyon ile temizlenmesini sağlamaktadır. Oto cam rüzgârlık hiçbir şekilde içeriye rüzgâr sesi vermeyen çok kolay montajı yapılabilen yapışkanlı bir sistemdir. Bu sayede uzmanlık gerektirmeden herkesin çok kolay bir şekilde uygulayabileceği bir havalandırma çözümüdür.

Yakıt sarfiyatını klima gibi artırmadığı için bütçeyi de yormayan oto cam rüzgârlık setinde toplam dört adet rüzgârlık bulunmaktadır. Esnek ama dayanıklı yapısıyla ve şeffaf siyah görünümüyle her model araçta kullanılabilen bir üründür. Pek hoş bir alışkanlık olmasa da sigara içen sürücü ve yolcular için de iyi bir çözümdür. Aracın camını az bir miktar aralayarak sigara dumanının dışarı çıkmasını sağlayan bu plastik uygulama oldukça büyük bir kolaylık ve konfor imkânı sunmaktadır.

Yorum Ekle