OTO KAR ZİNCİRİ

Kış aylarında aracınızda kar lastiği bulundurmak bir seçenek değil. Zira 4 derecenin altındaki sıcaklık değerlerinde araçlarımızda kullandığımız konvansiyonel yazlık veya 4 mevsim lastikleri sertleşerek işlevsiz hale gelirler. Yere tutunma oranları ciddi şekilde düşen yazlık lastikler kış aylarında yüzeylerindeki desenler yokmuş gibi davranırlar. Bu durumda aracınız bir kızağa dönüşür ve sadece maddi hasarlar değil, hayati risklerin de ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle özellikle sıcaklık değerleri negatif değerlerde geçiren illerde yaşayan sürücülerin bu durumu dikkate almaları ve kar yağmıyor olsa dahi kışlık lastik kullanmaları gerekir. Tabii kışlık lastiklerin kıyı bölgelerde kullanılmayacağı anlamı buradan çıkarılmamalıdır. Değindiğimiz gibi 4 derecenin altında yazlık lastikler risklidir ve yağmur durumunda da tehlike arz ederler.

Tabii kışlık lastik takanların kar zinciri kullanmayacağı söylenemez. Zira kışlık lastiklerin diş derinlikleri ortalama 5mm olacağından her ne kadar belli miktarda tutunma mümkün olsa da, tam anlamıyla mukavemet elde edilemez. Aşırı yağış durumunda Kar Lastiği yetersiz gelecek ve Patinaj Zinciri veya Lastik çorabı gibi ürünlerin kullanılması gerekir. Günümüzde modern araçların ortaya çıkması ile Araba Zincir ürünleri de oldukça farklı bir forma bürünmüş ve kar çorabı gibi pratik ürünlerin yanı sıra oldukça yüksek güvenilirliğe sahip kar paleti gibi ürünler kar zinciri ürününe alternatif olarak kullanılmaktadır. Artık ürünlerin takılması için uzmanlık gerekmez ve kolaylıkla takılabilen ürünler güvenli biçimde sürüşünüzü temin edebilir. Fiyatları bakımından da kar zinciri ürünleri sitemizde oldukça avantajlı fiyatlarla satılır ki, sağlayacakları fayda dikkate alındığında bu ürünlerin maliyeti esasen göz ardı edilmelidir.

Modern kar zinciri ve kar paleti gibi ürünler aracınızın bagajında çok az yer kaplayan ergonomik ürünlerdir. Kışa girerken aracınızda bu ürünü bulundurmak sürpriz yağış durumlarında sıkıntı yaşamamanız için mükemmel bir seçimdir.

Unutmayınız ki, arabalar birer makinedir. Makineler sahip oldukları donanım kadar güçlüdür ki, siz ne kadar iyi sürücüler olursanız olun, doğa ile mücadele ederken gerekli donanıma sahip olmamanız durumunda aracınızı, canınızı ve çevrenizi riske atarsınız. Küçük maliyetlerle bu riskleri elimine edebilecekken, bu maliyete katlanmayıp, çok büyük riskler almayın.

Yorum Ekle