Bagaj üstü Spoiler -arabamsekil.com

SPOİLER

Modern otomobilleri, eski modellerden ayıran en önemli özellikleri rüzgar dirençleri ve havayı kullanış biçimleridir. Yeni araçlar rüzgarı çok daha iyi aktarır ve aracın sürtünmeden dolayı meydana gelen dirence karşı koyabilmesini sağlar. Bu sayede, daha stabil bir sürüşün yanı sıra, yakıt ekonomisi de elde edilir. Bu sisteme aerodinamik denir. Uçaklarden, deniz taşıtlarına kadar hareket eden her kütle için havanın aktarımı kurallarına uygun tasarımların yapılması büyük öneme sahiptir. Tabii otomotiv sektörü bu özelliklere aslında uzun zamandır hakimdir. Örneğin Ralli araçlarında, aracın önünden bagaj kapağına kadar pek çok noktasında Spoiler kullanılarak rüzgarın akışı sağlanır. Bu sayede sürtünme katsayısı azalır ve ivmelenme kolaylaşır. Hatta doğru bir aerodinamik tasarımın, araçların beygir güçlerine dahi katkıda bulunduğu söylenebilir.

Rüzgar aracın üzerinden ve altından geçer. Çıkış noktasındaki hareketi ise büyük önem arz eder. Alttan veya üstten akan havanın, aracın gerisinde bir itme kuvveti oluşturabilmesi mümkün iken, araçta Spoiler kullanılmıyorsa bu sonuç elde edilemez. Rüzgar rastgele dağılır, itme gücü bir yana; aracın stabilitesi dahi bozulabilir. Yüksek ve köşeli araçların, alçak ve eğimli araçlara göre daha kötü yol tutuşa sahip olmalarının bir sebebi de budur. Bu nedenle yarış arabası sıfatındaki tüm araçlar, Spoiler kullanılarak geliştirilmektedir.

Günümüzde, hız yapma kabiliyeti olan araçların tümünde Spoiler kullanılır. Hatta bazı araçlarda Spoiler, bir mekanizmaya bağlı olarak aracın ihtiyaç duyduğu anlarda otomatik ve sürücü kontrolünde açılabilmektedir. Tabii bu araçlar üst sınıf araçlardır ki, bu seçenek zaten konvansiyonel araçlarda bulunmaz.

Ancak aracınıza elbette Spoiler takabilir, mükemmel bir görselin yanı sıra, sürüş özelliklerinde kazançlar elde edebilirsiniz. Otomobillerin birer uzay aracına dönüştürüldüğü bagaj spoiler ürünler, cam rüzgarlıkları, kaput spoiler ürünleri ve tampon altı spoiler ürünlerini sitemizden satın alabilir, aracınızla birebir uyumlu çözümleri kolayca elde edebilirsiniz.

Sitemizde aracınıza özel Spoiler ürünleri satılmaktadır. Hazır ürünlerin yanı sıra size uygun olarak imalatı yapılacak ürünleri tercih edebilir, kredi kartınızla ödeme yapabileceğiniz gibi, dilerseniz havale veya eft kullanarak da ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. En uygun fiyatlarla en iyi ürünler burada.

Yorum Ekle